لودینگ

یکی دیگر از کاربردی ترین انواع آجر در ایران، آجر نما لعابدار می باشد که با توجه به تنوع رنگ و طرح موجب شده تا طراح به آسانی مطابق سلیقه کارفرما به طراحی نمای خود بپردازد. از نظر بازه رنگ می توان به آبی ، لاجوردی ، فیروزه ای ، زرد ، قرمز و ... و همچنین از نظر ابعاد به پلاک ، شبکه پله ای ، 20*20 ،ال ، شش ضلعی و غیره اشاره کرد که در بخش زیر به جزئیات هر کدام خواهیم پرداخت.

قیمت آجر لعابی

لعاب در واقع همان پوشش درخشان و شفاف روی سفال است که زیبایی و درخشندگی را به سفال ارزانی دارد. رنگ و لعاب در سفالگری به غیر از جذابیت و زیبایی، باعث افزایش استحکام و دوام سفال می شود و دارای انواع مختلفی از جمله براق یا مات، شفاف یا کدر، صاف و یا حتی بافت دار می باشد. لعاب معمولا ماده چسبنده ای نیست، اما تماس آن با سفال باعث نفوذ آن در خاک رس می گردد و زمانی که در درجه حرارت معینی قرار می گیرد به خوبی بر روی سفال نهادینه می گردد. البته وجود هر گونه ناخاصی و یا آلودگی نظیر گرد و غبار و یا نفت در ماده تشکیل دهنده رنگ و لعاب سبب می گردد لعاب از روی سفال بلند شود و یا سبب لغزیدن آن بر روی سفال می گردد.
آجرلعابی، همانند آجر معمولی ساخته می‌شود با این تفاوت که روی آن با لعاب کاشی پوشانیده شده و فقط در نما سازی ساختمان به کار می‌رود. لعاب یک نوع شیشه است  با این تفاوت که با ترکیب خاک رس یه فلز به بار می آید لعاب برای اینکه بتواند سطح شیشه ای خود را روی خود نگه دارد با اکسید آلومینیوم ترکیب شده و منبع اصلی آن خاک رس می باشد.
معماران قدیم برای جلوگیری از نفوذ آب و ایجاد نقش های زیبا و جدید و خارق العاده با رنگ بندی های مختلف بر روی نمای ساختمان های معماری سنتی ایران از لعاب استفاده می کرده اند. لعاب دار کردن سطح آجر باعث می شود که سطح لعاب خورده دارای نفوذ ناپذیری فوق العاده ای باشد که علاوه بر محافظت در برابر لکه دار شدن محصول، مقاومت به سایش آجر را بالا می برد. با لعاب دار کردن آجرنسوز که از مهمترین عوامل در بکارگیری آجر در مناطق اقلیمی مختلف، به افزایش مقاومت در برابر عوامل فرسایشی و هوازدگی ، بافت صاف و صیقلی  مانع از نفوذ آب به درون آجر و در برابر عوامل شیمیایی پایدارتر می‌شود. 
 

قیمت آجر لعابی

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر لعابی می توان به رنگ ، ابعاد ، طرح و کیفیت تولید آجر لعاب دار اشاره کرد و همچنین با توجه به تولید آن در اصفهان می توان فاصله مکانی را نیز بر روی قیمت تاثیر گذار دانست. این گروه در منطقه صنعتی دولت آباد به تولید انواع آجر لعابدار می پردازد و آمادگی دارد تا خدمات خود را به صورت مستقیم در شهرهای تهران ، اصفهان و سایر شهرهای ایران ارائه دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و در صورت داشتن هر گونه سوال در بخش ارسال نظر برای ما ارسال کنید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.