لودینگ

کدام آجر برای دیوار و نما سوله مناسب است؟

  • کدام آجر برای دیوار و نما سوله مناسب است؟

دیوارها وظایفی مختلف دارند که در این بین می‌توان به تفکیک کننده فضاهای داخلی، جداکننده فضای داخلی از خارجی، تحمل کننده بار و انتقال فشار اشاره کرد. در سوله سازی آجر به عنوان پر مصرف‌ترین مصالح ساختمانی است و دیوار در سوله سازی طبقه بندی مختلفی می‌شود. قبل از هر چیز باید به انواع آجرهایی که در استان اصفهان برای ساخت سوله تولید می‌شود اشاره کنیم و شما با خرید مستقیم آجر اصفهان از کارخانه، می‌توانید قیمت تمام شده آجر مورد نیاز خود را کاهش دهید.

از انواع دیوارهایی که برای ساخت سوله وجود دارد و در ساخت آن نیز آجر نقش چشمگیری دارد می‌توان به دیوارهای حمال یا دیوارهای باربر، دیوارهای خارجی، دیوارهای داخلی یا دیوارهای حائل و دیوار محوطه اشاره کرد.

خصوصیات دیوار آجری در سوله سازی

این دیوارها در ضخامت‌های مختلفی احداث می‌شوند. دیوارهای آجری نسبت به سایر دیوارها از استحکام بالاتری برخوردارند و در برابر انتقال حرارت، مقاومت بالایی دارند. در ساخت این دیوارها محدودیت متراژ وجود ندارد اگرچه با افزایش ارتفاع دیوار، هزینه احداث نیز افزایش می‌یابد. از این مدل دیوارها عمدتا به عنوان جداکننده نام برده می‌شود.

بهترین آجر برای ساخت دیوار سوله

با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته و همچنین حجم تقاضا مشتریان برای آجر در دیوار سوله، به این نتیجه رسیدیم که آجر لفتون یا صورت عامیانه آجر 10 سوراخه به عنوان مناسبترین آجر برای ساخت سوله است.

وزن کم و مقاومت بالای این آجر موجب شده تا از آجر لفتون برای ساخت دیوارهای با ارتفاع بالا مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر مشخصات فیزیکی، این مدل آجر از ظاهر زیبایی نیز برخوردار است و به همین دلیل برای نما سازی نیاز به مصالح ساختمانی دیگری نداشته و در هزینه ساخت و ساز پروژه صرفه جویی می‌شود. 


فرم ارسال نظر